Akademia Sztuki Jeździeckiej
Głuchy 43, Zabrodzie
+48 694 484 585
asjbiuro@gmail.com
Wróć do listy

KLINIKI JEŹDZIECKIE Z DAVIDEM LOMĄ

David Loma wybitny jeździec i trener dyscypliny doma vaquera. W 2011 roku rozpoczął karierę profesjonalnego jeźdźca. Pięciokrotnie zaklasyfikował się do Mistrzost Hiszpanii w doma vaquera. Szkoli jeźdźców w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Włoszech, Finlandii, Szwcji, Argentynie, Brazylii, Urugwaju i Chile. Jako trener koni i jeźdźców charaktryzuje się przede wszystkim cierpliwością i łagodnością w stosunku do koni.  Ogromną uwagę w szkoleniu koni przywiązuje do rytmu, wyprostowania i impulsum które są kluczowe do wykonania najwyższych elementów nie tylko w doma vaquera ale również w klasycznym ujeżdżeniu.

Doma vaquera to dyscyplina jeździecka wywodząca się z tradycji pracy w polu i wypasu bydła w Andaluzji (można ją porównać do portugalskiego equitaca de trabalho czyli working equitation). Koń pracujący przy toro bravo musiał być nie tylko odważny ale przede wszystki szybki i zwrotny - zarówno by zagonić bydło jak i uniknać rogów byka. Obecnie jest to dyscyplina jeździecka uprawiana głównie w południowej części Hiszpanii, W konkursach wykonywane są takie elementy klasycznego ujeżdżenia jak ustępowania, ciągi, piruety, lotne zmiany nogi co tempo. Warto podkreślić, że wszystkie elementy wykonywane są w prowadzeniu konia w jednej ręce oraz w tradycyjnym siodle, które jest bardzo mało kontaktowe jeździec więc prowadzi konia tylko równowagą, dosiadem i łydkami w pełnym zebraniu.

Dla kogo kliniki?
Dla wszystkich jeźdźców chcących poprawić impuls u swojego konia, popracować nad takimi elementami jak chody boczne, piruety i lotne zmiany nogi. Dla tych, którzy chcą doskonalić swój dosiad. Dla osób pragnących sprówbować swoich sił w working equitation.

Każdy trening zaplanowany będzie indywidualnie i dopasowany do umiejętności zarówno jeźdźca jak i konia. Ponadto zaplanowana jest część teoretyczna, której poświęcony będzie wykład Davida Lomy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – doradzimy i odpowiemy na pytania. Trzy treningi trwające ok. 1 godziny, rozłożone dowolnie w ciągu 3 dni klinik. Do doskonalenia Państwa umiejętności oferujemy w cenie, wspaniale wyszkolone w duchu klasycznej szkoły jazdy konie iberyjskie, należące do Akademii Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy.

  UCZESTNIK
  • 1900 pln (z koniem własnym lub koniem Akademii Sztuki Jeździeckiej - bez dodatkowych opłat) 
  • hotelboks dla konia 50 pln/dobę
  SŁUCHACZ
  • piątek 120 pln
  • sobota 180 pln
  • niedziela 120 pln
  • pakiet weekendowy sobota-niedziela 250 pln
  • wszystkie dni 300 pln​​

Kliniki odbędą się w dniach 30 sierpnia - 1 września i będą tłumaczone na język polski.
O rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczek wg harmonogramu dla uczestnika: 
500 pln do dnia 30go kwietnia,
500 pln do dnia 31go maja,
500 pln do dnia 30go czerwca,
400 pln gotówką pierwszego dnia klinik

W przypadku miejsc dla wolnego słuchacza należy wpłacić zaliczkę 50% wybranego pakietu.
Dysponujemy tylko 8 miejscami dla jeźdźców i 50 dla słuchaczy.

Zgłoszenia przyjmuje i informacji szczegółowych udziela

Aleksandra Grażyńska
tel.: 607 123 890
mail: aleksandragasj@gmail.com

Dane do przelewu: Karolina Wajda, 80 1160 2202 0000 0003 5367 0967