Akademia Sztuki Jeździeckiej
Głuchy 43, Zabrodzie
+48 607 123 890
aleksandragasj@gmail.com
Wróć do listy

KLINIKI DOSIADU Z ELAINE BUTLER

 
Klinika A Ride-Ability opiera się głównie na metodzie Ride With Your Mind© (opracowanej przez Mary Wanless, informacje w języku angielskim o metodzie RWYM odnaleźć można na stronie http://www.mary-wanless.com/) oraz na dodatkowej wiedzy i ćwiczeniach. Klinika oferuje trening jeździecki wysokiej jakości. Sposób nauczania, który praktykuje Elaine Butler jest bardzo intensywny, w większej mierze nastawiony na praktyczne rozwiązania, bardziej zapadający w pamięć.
Kliniki oferuj kombinację następujących trzech elementów:

Ćwiczenia praktyczne na koniu. Te część treningu odbywa się w systemie jeden na jeden. Podczas lekcji skupimy się na indywidualnych problemach w danej parze jeździec - koń. Celem będzie ustalenie bezpiecznej podstawy, poprawa ustawienia jeźdźca, jego pracy mięśni w taki sposób by poprawie uległa również praca konia. W treningu Elaine Butler kładzie nacisk na świadome rozumienie całego procesu przez jeźdźca, tak by byli w stanie go odtworzyć poza treningiem. Gdy uda się osiągnąć równowagę na osiach góra/dół oraz tył/przód, przechodzimy eo problemów asymetrii oraz prostej postawy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Teoria oraz ćwiczenia dosiadu. Podczas warsztatu (trwający zazwyczaj godzinę) Elaine Butler odpowie na pytania od jeźdźców i innych słuchaczy oraz będzie prezentować ćwiczenia mające na celu rozwianiu wątpliwości dotyczących biomechaniki odpowiedniego ujeżdżania.

Treningi są rejestrowane kamerą - dzięki temu postępy i zmiany czynione przez uczestników Kliniki stają się dla nich zauważalne.


Dla kogo przeznaczona są Kliniki?

Kliniki są odpowiednia dla każdego powyżej 15 roku życia. Zarówno osoby z jednorocznym doświadczeniem, jak i profesjonalni jeźdźcy mogą skorzystać z klinik. Jako że lekcje są indywidualnie dopasowane do danej pary koń/jeździec, nie ma znaczenia czy jesteś początkującym czy światowej klasy jeźdźcem.

Organizacja klinik:

Dwa indywidualne treningi trwające po ok. 1 godziny oraz dwa ok. 2,5 godzinne warsztaty w grupie poświęcone teorii oraz ćwiczeniom poprawiającym dosiad.

Do doskonalenia Państwa umiejętności oferujemy w cenie, wspaniale wyszkolone w duchu klasycznej szkoły jazdy konie iberyjskie, należące do Akademii Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy. Zapraszamy jeźdźców z własnymi końmi, którym na miejscu zapewniamy boksy. Zapraszamy wolnych słuchaczy, treningi tłumaczone będą na język polski.

UCZESTNIK

2500 pln za 3 dni (piątek-niedziela)
1850 pln (z koniem własnym lub koniem Akademii Sztuki Jeździeckie- bez dodatkowych opłat) za 2 dni 
1000 pln za jeden dzień

 
SŁUCHACZ

niedziela 200 pln

Termin jesienny 13-15 października 2023.

O rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki w wys. 1000 pln dla uczestnika (do 15 września) i 50 % wybranego pakietu dla słuchacza.

Dysponujemy tylko 6 miejscami dla jeźdźców i ograniczoną ilością dla słuchaczy.
Zgłoszenia przyjmuje i informacji szczegółowych udziela: Aleksandra Grażyńska
tel.: 607 123 890
mail: aleksandragasj@gmail.com​


Dane do przelewu: Karolina Wajda, 80 1160 2202 0000 0003 5367 0967