Akademia Sztuki Jeździeckiej
Głuchy 43, Zabrodzie
+48 607 123 890
aleksandragasj@gmail.com
Wróć do listy

KLINIKI DOSIADU Z ELAINE BUTLER

 
Klinika A Ride-Ability opiera się głównie na metodzie Ride With Your Mind© (opracowanej przez Mary Wanless, informacje w języku angielskim o metodzie RWYM odnaleźć można na stronie http://www.mary-wanless.com/) oraz na dodatkowej wiedzy i ćwiczeniach. Klinika oferuje trening jeździecki wysokiej jakości. Sposób nauczania, który praktykuje Elaine Butler jest bardzo intensywny, w większej mierze nastawiony na praktyczne rozwiązania, bardziej zapadający w pamięć.
Kliniki oferuj kombinację następujących trzech elementów:

Ćwiczenia praktyczne na koniu. Te część treningu odbywa się w systemie jeden na jeden. Podczas lekcji skupimy się na indywidualnych problemach w danej parze jeździec - koń. Celem będzie ustalenie bezpiecznej podstawy, poprawa ustawienia jeźdźca, jego pracy mięśni w taki sposób by poprawie uległa również praca konia. W treningu Elaine Butler kładzie nacisk na świadome rozumienie całego procesu przez jeźdźca, tak by byli w stanie go odtworzyć poza treningiem. Gdy uda się osiągnąć równowagę na osiach góra/dół oraz tył/przód, przechodzimy eo problemów asymetrii oraz prostej postawy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Teoria oraz ćwiczenia dosiadu. Podczas warsztatu (trwający zazwyczaj godzinę) Elaine Butler odpowie na pytania od jeźdźców i innych słuchaczy oraz będzie prezentować ćwiczenia mające na celu rozwianiu wątpliwości dotyczących biomechaniki odpowiedniego ujeżdżania.

Treningi są rejestrowane kamerą - dzięki temu postępy i zmiany czynione przez uczestników Kliniki stają się dla nich zauważalne.


Dla kogo przeznaczona są Kliniki?

Kliniki są odpowiednia dla każdego powyżej 15 roku życia. Zarówno osoby z jednorocznym doświadczeniem, jak i profesjonalni jeźdźcy mogą skorzystać z klinik. Jako że lekcje są indywidualnie dopasowane do danej pary koń/jeździec, nie ma znaczenia czy jesteś początkującym czy światowej klasy jeźdźcem.

Organizacja klinik:

Dwa indywidualne treningi trwające po ok. 45 min oraz dwa ok. 2 godzinne warsztaty w grupie poświęcone teorii oraz ćwiczeniom poprawiającym dosiad.

Do doskonalenia Państwa umiejętności oferujemy w cenie, wspaniale wyszkolone w duchu klasycznej szkoły jazdy konie iberyjskie, należące do Akademii Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy. Zapraszamy jeźdźców z własnymi końmi, którym na miejscu zapewniamy boksy. Zapraszamy wolnych słuchaczy, treningi tłumaczone będą na język polski.

UCZESTNIK

700 pln piątek (pojedyncze konsultacje lub dodatkowy dzień klinik)
1500 pln (z koniem własnym lub koniem Akademii Sztuki Jeździeckiej - bez dodatkowych opłat) za 2 dni (sobota - niedziela)
 
SŁUCHACZ


sobota150 pln
niedziela 150 pln

Termin jesienny 30 paździenika - 1 listopada.

O rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki w wys. 500 pln dla uczestnika (do końca stycznia) i 50 % wybranego pakietu dla słuchacza.

Dysponujemy tylko 6 miejscami dla jeźdźców i 50 dla słuchaczy.
Zgłoszenia przyjmuje i informacji szczegółowych udziela: Aleksandra Grażyńska
tel.: 607 123 890
mail: aleksandragasj@gmail.com​


Dane do przelewu: Karolina Wajda, 80 1160 2202 0000 0003 5367 0967